|
The Stick
Join Date: Dec 2007
Location: Someplace Safe?
Posts: 17,328
|
Yep, Jerky treats, and toothbrushing treats are more expensive than dog food. Pepper eats 3 cups of dog food a day. I get the grain free Purina Pro Plan stuff at the grocery store. My first dog started me on Eulanuba because of alergies. Pepper wont eat it. She likes the really cheap stuff they say is not good for dogs.
I use instacart and costs about 8 bucks including tip for homeland. They also do Sam's and Pet Co. I been using Chewy for pet stuff.
I got a seat belt for her, but need to get a good
__________________
Richard aka "The Stick"
06 Cayenne S Titanium Edition
Last edited by RKDinOKC; 07-22-2020 at 01:22 PM..
|