|
Check your propane prices. Right now summer fill, if you own your own tank, is 1.39-1.44 per gallon around here. It's more if you lease the tank. I have 3 gas furnaces, gas water heater, gas dryer and gas range. I spend around 1600 to 1800 annually keeping the House at 71 during the winter, shop at 55 and exercise room in the barn at 50 unless I'm in there exercising then it goes up to 65 for about an hour.
You should be able to calculated what your bill would be for propane by using the cubic feet of NG used and converting that to gallons.
__________________
Nick
|