Quote:
Originally Posted by flipper35
That isn't as long as I thought.
|
Two blokes @ $150 and hour for half a day soon adds up. I searched the webs today and got and approx price for a 300L unit at $4600, add the labour on to that and $6k is pretty close.
Seeing that it's just the two of us these days I'm thinking a 220L unit may be acceptable, and cut about $700 off the price.
what was interesting to discover was that the 220L unit comes with a higher gov rebate, about $350.